ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA

About leczenie jaskry warszawa

About leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Z kolei zabieg irydektomii chirurgicznej polega na wycięciu fragmentu tęczówki oka, dzięki czemu możliwe jest udrożnienie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka.

W przypadku jaskry wąskiego kąta usunięcie soczewki z oka odblokowuje kąt przesączania i ciśnienie w oku spada. Nie jest konieczne dalsze leczenie. Inne przypadki jaskry należy rozpatrywać indywidualnie.

Innym zabiegiem powszechnie stosowanym w leczeniu jaskry jest irydotomia laserowa. Celem tej procedury jest poszerzenie kąta tęczówkowo-rogówkowego (kąta przesączania) i otwarcie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka. Irydotomię przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z jaskrą pierwotną zamkniętego kąta, choć kwalifikowane są do niego także osoby z potwierdzonym w badaniu okulistycznym wąskim kątem komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Zabieg wykonuje się również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Usunięcie tej tkanki tworzy nowy otwór odpływowy dla cieczy wodnistej, umożliwiając jej swobodny odpływ z gałki ocznej.

W związku z dużą różnorodnością operacji przeciwjaskrowych i różnymi uwarunkowaniami samej jaskry zawsze kwalifikację do zabiegu należy przedyskutować indywidualnie z lekarzem prowadzącym.

Natomiast „nieprawidłowe” odchylenie centralnej grubości rogówki prowadzi do zafałszowania wysokości pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Okazuje się bowiem, że grube rogówki zawyżają pomiar ciśnienia, a cienkie rogówki zaniżają go.

Ważne: Objawami jaskry zamkniętego kąta przesączenia są często gwałtowny ból gałek ocznych, utrata ostrości widzenia, nudności, ból głowy i światłowstręt oraz zaczerwienione oko.

Operacje przeciwjaskrowe polegają w uproszczeniu na wytworzeniu nowej drogi odpływu z oka cieczy wodnistej, co zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.

Jaskrę wąskiego kąta, która zależna jest od budowy oka najlepiej leczyć usuwając zbyt dużą soczewkę bez konieczności wykonywania operacji zmniejszających ciśnienie w oku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju leczenie jaskry warszawa jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Jako jaskrę wtórną określa się każdą typeę jaskry, która ma znaną przyczynę powodującą wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Często w jaskrze wtórnej zajęte jest tylko jedno z oczu, a ciśnienie wewnątrzgałkowe jest w nim podwyższone.

Jaskra wtórna związana jest z występowaniem innego schorzenia, dotyczącego oka, i podobnie jak jaskra pierwotna wyróżnia się postać z zamkniętym kątem przesączania, w której odpływ cieczy wodnistej jest widocznie utrudniony, oraz postać z otwartym kątem przesączania – w której ciecz nie odpływa, mimo iż kąt przesączania jest szeroki. Można je odróżnić za pomocą gonioskopii.

Report this page